گروه بهداشت و ایمنی کار

عید غدیر خم

+ نوشته شده در  چهارشنبه بیست و هفتم آذر 1387ساعت 9:27  توسط   | 

دستگاه تنفسی

مدياستن (فضاي بين ريه ها)، پلور (پرده جنب)،

مقدمه

بدن موجودات زنده جهت تهیه اکسیژن برای متابولیسم سلولی و دفع دی‌اکسید کربن به دستگاه تنفس وابسته است. دستگاه گردش خون ابزار انتقال گاز بین بافتهای بدن و ششها است. به این ترتیب گردش خون و دستگاه تنفس به یکدیگر وابسته است.دستگاه تنفس با داشتن مجاری تنفسی و هوایی وظایف خود را با پالایش هوا انجام می‌دهد. دستگاه تنفس به دو ناحیه هوایی و تنفسی تقسیم شده است. ناحیه هوایی شامل حفره بینی ، حلق ، حنجره ، نای و سیستم نایژه‌هاست که هوا را از محیط پیرامون به قسمت تنفسی ششها می‌رساند.
تصویر


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  سه شنبه بیست و ششم آذر 1387ساعت 20:55  توسط   | 

بافت نگهدارنده دندان چيست ؟

دندانها در حفره هاي استخواني مخصوص قرار گرفته اند که به استخوان آلوئل معروفند که آنها نيز از استخوانهاي فکين منشعب شده اند . اليافي بنام ليگامانهاي پريودنتال دندان را به استخوان آلوئل متصل مي کند . يک سر اين الياف به سمان دندان ( يا لايه پوشش سطح ريشه دندان ) و سر ديگر ان به استخوان آلوئل اتصال دارد . لثه روي استخوان را ميپوشاند و در حالت عادي به استخوان و سمان دندان مي چسبد .

ادامه مطلب
+ نوشته شده در  سه شنبه بیست و ششم آذر 1387ساعت 19:55  توسط   | 

فراخوان نمونه سوالات تستی و طرح درسی

از کلیه  مدرسین درس بهداشت و ایمنی کار استان آذربایجانشرقی  درخواست میشود یک نمونه از طرح درسی خود را از صفحه ۶۴ تا صفحه ۷۱ کتاب بهداشت و ایمنی کار  و همچنین   ۵۰ عدد سوال تستی  از کل کتاب بصورت تایپ شده همراه با سی دی (برای تهیه بانک سوالات درس بهداشت و ایمنی کار )تا تاریخ ۳۰/۱۰/۸۷ به گروههای آموزشی استان ارسال نمایند . باتشکر سرگروه بهداشت و ایمنی کار  حسنزاده

+ نوشته شده در  پنجشنبه بیست و یکم آذر 1387ساعت 18:30  توسط   | 

قواعد تهیه سوالهای چند گزینه ای:

آزمون هاي چند گزينه اي شامل تعدادي سوال است كه هر يك از آن ها از يك قسمت اصلي و تعدادي گزينه تشكيل مي شود. آزمون شونده از ميان گزينه هاي پيشنهادي گزينه صحيح را انتخاب مي كند. گر چه ساختن اين آزمون ها بسيار دشوار است ليكن اين آزمون ها نسبت به ساير آزمون هاي عيني به علت انعطاف پذيري، علاوه بر دانش و توانايي استدلال قضاوت و بسياري بازده هاي مهم ديگر را مي سنجند و با استفاده از آن ها مي توان در يك زمان محدود تعداد زيادي از هدفهاي آموزشي و بخش مهمي از محتواي درس را اندازه گيري نمود.پاسخ هاي اين سوال ها به سادگي و به عينيت كامل قابل تصحيح هستند.


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  پنجشنبه بیست و یکم آذر 1387ساعت 18:14  توسط   | 

+ نوشته شده در  سه شنبه نوزدهم آذر 1387ساعت 9:11  توسط   | 

 جلسه بهداشت و ایمنی کار

 بدین وسیله به اطلاع مدرسین بهداشت و ایمنی کار سازمان آموزش و پروش استان آذربایجانشرقی میرساند که جلسه بهداشت و ایمنی کار در روز چهارشنبه ۲۰/۹/۸۷ راس ساعت ۹برای هماهنگی در برگزاری امتحان نهائی و بودجه بندی و بارم بندی کتاب در محل گروههای آموزشی استان برگزار خواهد شد.

حسن زاده (سرگروه بهداشت وایمنی کار)  

 

+ نوشته شده در  جمعه پانزدهم آذر 1387ساعت 17:4  توسط   |